Menu
Aktualności Aktualności RSS

​Gdzie dobrze zjeść w Bieszczadach

Jesień to wymarzona pora na odwiedzenie Bieszczadów. Liście nabierające ciepłych kolorów, trwa na połoninach powoli tracąca swoją zieleń, a do tego poranna i wieczorna mgła, unosząca się nad szlakami. O tej porze roku, należy szczególnie dokładnie planować wędrówki po górach. Szybko zapadający zmierzch zmusza do tego, aby pojawić się na szlaku skoro świt. Po tak męczącym dniu, pełnym wielu, długich kilometrów w trudnym terenie, każdy z nas myśli o ciepłym, rozgrzewającym ciało i duszę posiłku. Posiłku regeneracyjnym, smacznym, zjedzonym w ładnym i nastrojowym miejscu. W Bieszczadach takich na szczęście nie brakuje. Przedstawiamy kilka bardzo znanych restauracji, w których koniecznie warto się pojawić, przy okazji następnej wizyty w Bieszczadach.
 
Restauracja Huculska– położona w Ustrzykach Dolnych, przy drodze krajowej nr 84. Łatwo do tego miejsca trafić, gdyż znajduje się idealnie naprzeciwko stacji benzynowej Orlen. Miejsca, który każdy kierowca dobrze kojarzy, z uwagi na ograniczoną ilość stacji benzynowych. Restauracja położona jest na prywatnej działce, ogrodzonej płotem z siatki. Do budynku prowadzi wysypany żwirem podjazd. Goście mają do swojej dyspozycji duży i wygodny parking, z którego zaledwie kilka kroków dzieli od budynku restauracji.
 
Jedzenie podawane w Huculskiej czerpie garściami z kuchni dawnej Huculszczyzny. Potrawy przygotowywane wyłącznie na zdrowych, naturalnych składnikach, smakują naprawdę wybornie. Jedzeniem można się rozkoszować zarówno wewnątrz klimatycznie urządzonego budynku, jak i na jego tarasie, z którego rozciąga się ładny widok na ogród i porastające go kwiaty lawendy.  Z tych kwiatów przygotowywana jest m.in. domowa lemoniada.
 
Inne przysmaki serwowane przez Huculską, które koniecznie należy spróbować, to między innymi pierożki pielmieni, barszcz ukraiński, gołąbki po lwowsku, dania główne z wątróbki, a do tego przepyszne desery. Warto równocześnie dodać, że w budynku, którym mieści się Huculska, oferowane są również noclegi. Warto z tej opcji skorzystać, jeśli do tej pory nie znalazłeś sprawdzonych i wygodnych pokojów.
 
Muzeum i restauracja Młyn – pozostańmy w Ustrzykach Dolnych, które w dalszym ciągu będą rozpieszczać nasze podniebienia. Tym razem za sprawą równie klimatycznej restauracji, jaką jest Młyn. Restauracja działa we wnętrzach zabytkowego młyna, w którym działa również muzeum i organizowane są liczne wydarzenia i warsztaty, związane z wypiekami chleba. Karta menu Młyna również obfituje w regionalne potrawy, na prowadzenie których wysuwają się klepaki młynarzowej, hryczanki czy przepyszna zupa kisełycia. Do restauracji łatwo trafić – należy się kierować do centrum Ustrzyk Dolnych, następnie przejechać zjazd do biedronki, aby po 100 metrów dotrzeć do skrzyżowania z drogą wojewódzką 896. Wjeżdżamy na nią, skręcając w prawo i podążamy około 800 metrów prosto. Po przejechaniu pod wiaduktem kolejowym, po prawej stronie dostrzeżemy Młyn. Restauracja dysponuje dużym parkingiem, na który wjeżdżamy wprost z drogi.
 
Kierując się w dalszym ciągu drogą DW 896 na południe, wjeżdżamy na Małą Pętle Bieszczadzką. Droga zaprowadzi nas do Ustrzyk Górnych, skąd mają początek liczne szlaki. Po drodze również miniemy kilka miejsc, w których można smacznie zjeść. Niektóre z nich to Zajazd pod Czarnym Kogutem w miejscowości Czarna, czy zachwycająca swoim wyglądem Stanica Kresowa Chreptiów w Lutowiskach. 

Wyświetleń artykułu: 1348

« Wróć zobacz więcej aktualności »

Polecane
Noclegi Bieszczady

Noclegi Nasiczne

Noclegi Sopot

to-top