Menu

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie "Knieja" w Nowosiółkach

Począwszy od sezonu wiosennego w 2002 roku na terenie Nowosiółkach uruchomiono Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie "Knieja". Prezentowana tam ekspozycja stanowi niezwykle pasjonujące trofea łowieckie. Zwiedzający podziwiać mogą tu m.in. "kapargę", która upolowana została na Syberii, poroże renifera pochodzące z Laponii, wypchanego niedźwiedzia z obszaru syberyjskiej tajgi, oraz jelenia karpackiego stanowiącego prawdziwy symbol Parków Krajobrazowych Karpat. Muzeum „Knieja” to swoista biblioteka zdobyczy łowieckich, to właśnie istnieje możliwość zapoznania się z etapami wzrostu poroża jelenia oraz sarny europejskiej. Zgromadzone tam poroża otrzymywały nagrody w postaci złotych medali oraz wyróżnienia podczas wystaw na szczeblu międzynarodowym.

Dla zwiedzających dostępna jest tu też dokumentacja fotograficzna związana z dziejami wioski Nowosiółki.

Na terenie Muzeum mieści się przekazana do wykorzystania na potrzeby turystów kawiarnia "Pod Żubrem". Przy wspomnianej kawiarni grupy wycieczkowe mogą usiąść przy ognisku i upiec kiełbaskę na patyku bądź zamówić typowe dania myśliwskie z menu.

W pobliżu Muzeum mieści się również niezwykła atrakcja dla dzieci – zagroda, w której znajdują się świniodziki, są tam również stawy gdzie nie brak licznych gatunków ryb. Przemieszczając się po ścieżce przyrodniczej o nazwie "Na tropie mieszkańców karpackiej puszczy", można zająć się poszukiwaniem tropów dzikich zwierząt występujących w rejonie Bieszczad. Przy śnieżce znaleźć można liczne tablice informacyjne, które znacznie ułatwiają to wyznawanie.

Muzeum jest czynne w godzinach od 8:00 do 19:00 w czasie od 1 maja do 30 września. Istnieje również możliwość zwiedzania w innymi terminie, podczas pozostałych miesięcy Muzeum jest otwarte od godziny 9:00 do 17:00. Normalny bilet wstępu kosztuje 6 zł, natomiast za ulgowy trzeba będzie zapłacić 4 zł (młodzież do18-stego roku życia) . Dzieci do 5 lat wchodzą bez opłat. Za możliwość fotografowania bądź kręcenia video na obszarze Muzeum trzeba będzie zapłacić 4 zł. Wycieczki oraz grupy zorganizowane, które składają się z co najmniej 20 osób mogą skorzystać z darmowej usługi przewodnika. Zwiedzający indywidualnie również mogą skorzystać z wynajęcia przewodnika w cenie 25 zł.

Polecane

to-top